SEOPress 2.1.7 - en to ro_RO translation catalogue (397 entries)

en: Manage
ro_RO: Gestioneaza

en: Read our guide
ro_RO: Citeste ghidul nostru

en: Guide to manage your titles and meta descriptions - new window
ro_RO: Ghid pentru gestionarea titlurilor și meta-descrierilor - fereastră nouă

en: Social Networks
ro_RO: Rețele sociale

en: Social Networks
ro_RO: Rețele sociale

en: Track everything about your visitors with Google Analytics
ro_RO: Urmăriți totul despre vizitatorii dvs. cu Google Analytics

en: Guide to getting started with Google Analytics - new window
ro_RO: Ghid pentru a începe cu Google Analytics - fereastră nouă

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: Local Business
ro_RO: Afaceri locale

en: Broken Links
ro_RO: Link-uri sparte

en: Home
ro_RO: Acasa

en: Track your website performance to improve SEO with Google Page Speed
ro_RO: Urmăriți performanța site-ului dvs. pentru a îmbunătăți SEO cu Google Page Speed

en: Post excerpt
ro_RO: Post extras

en: Post date
ro_RO: Data postarii

en: Guide to edit your robots.txt file - new window
ro_RO: Ghid pentru editare fișierul dvs. robots.txt

en: Post category
ro_RO: Categorie articol

en: Category title
ro_RO: Titlu categorilor

en: Redirections
ro_RO: Redirectari

en: Tag title
ro_RO: Titlul etichetei

en: Tag description
ro_RO: Descriere eticheta

en: Guide to enable 301 redirections and 404 monitoring - new window
ro_RO: Ghid pentru activarea redirecționărilor 301 și monitorizarea 404 - fereastră nouă

en: Search keywords
ro_RO: Cuvinte cheie

en: Current number page
ro_RO: Numarul curent al paginii

en: Backlinks
ro_RO: Legături inverse

en: Archive date
ro_RO: Data Arhiva

en: Day Archive date
ro_RO: Data ziua arhivei

en: URL Rewriting
ro_RO: Rescrierea URL-ului

en: Year Archive title
ro_RO: Tiltu arhiva anuala

en: Custom term taxonomy from post, page or post type
ro_RO: Termeni personalizați pentru taxonomia din tipul postării, paginii sau postului

en: Single product tag
ro_RO: Etichete produs singular

en: Tools
ro_RO: Unelte

en: License
ro_RO: Licenta

en: Current day
ro_RO: Ziua curenta

en: Current year
ro_RO: Anul curent

en: Current date
ro_RO: Data curenta

en: Titles & metas
ro_RO: Titluri & meta

en: Open Graph, Twitter Card, Google Knowledge Graph and more...
ro_RO: Open Graph, Twitter Card, Google Knowledge Graph si mai mult...

en: Send feedback
ro_RO: Trimite feedback

en: Advanced SEO options for advanced users!
ro_RO: Opțiuni avansate de SEO pentru utilizatorii avansați!

en: Follow us on Twitter
ro_RO: Urmareste-ne pe Twitter

en: Improve WooCommerce SEO
ro_RO: Îmbunătățire WooCommerce SEO

en: Improve Easy Digital Downloads SEO
ro_RO: Îmbunătățire Easy Digital Downloads SEO

en: Local Business
ro_RO: Afaceri locale

en: Add Google Local Business data type
ro_RO: Adăugați tipul de date Google Business

en: Structured Data Types
ro_RO: Tipuri de date structurate

en: Track your website performance to improve SEO with Google Page Speed
ro_RO: Urmăriți performanța site-ului dvs. pentru a îmbunătăți SEO cu Google Page Speed

en: Monitor 404, create 301, 302 and 307 redirections
ro_RO: Monitorizeaza 404, creaza redirecționări 301, 302 și 307

en: URL Rewriting
ro_RO: Rescrierea URL-ului

en: Customize your permalinks.
ro_RO: Customizeaza permalinks.

en: Meta description
ro_RO: Descriere Meta

en: Appearance
ro_RO: Aspect

en: Security
ro_RO: Securitate

en: Tracking
ro_RO: Urmarire

en: Events
ro_RO: Evenimente

en: Custom Dimensions
ro_RO: Dimensiuni personalizate

en: Post Types
ro_RO: Tip postari

en: Taxonomies
ro_RO: Taxonometrii

en: Your content is composed of more than 300 words, which is the minimum for a post.
ro_RO: Conținutul dvs. este compus din mai mult de 300 de cuvinte, ceea ce reprezintă minimul pentru un articol.

en: Your social accounts
ro_RO: Conturile dvs. sociale

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Meta title
ro_RO: Titlul Meta

en: Meta description
ro_RO: Descriere Meta

en: Canonical URL
ro_RO: Adresa URL canonic

en: Export
ro_RO: Exporta

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
ro_RO: Exportați setările pluginului pentru acest site ca fișier .json. Aceasta vă permite să importați cu ușurință configurația într-un alt site.

en: Import completed!
ro_RO: Importul a fost finalizat!

en: Reset notices
ro_RO: Resetati notificarile

en: Reset All Settings
ro_RO: Resteaza toate setarile

en: Click to disable this feature
ro_RO: Clic pentru a dezactiva această functie

en: Click to enable this feature
ro_RO: Clic pentru a activa aceasta functie

en: No scrape.
ro_RO: Nici un scrape.

en: No domain found.
ro_RO: Nu am gasit domeniu.

en: Server IP Address:
ro_RO: Adresa IP Server

en: Last scrape:
ro_RO: Ultima verificare

en: Number of websites on your server:
ro_RO: Numărul de site-uri web de pe serverul dvs

en: Get list
ro_RO: Obțineți lista

en: nofollow is on! Search engines can't follow your links on this page.
ro_RO: nofollow este on! Motoarele de căutare nu pot urma link-urile de pe această pagină.

en: nofollow is off. Search engines will follow links on this page.
ro_RO: nofollow este orpit. Motoarele de căutare vor urma linkurile de pe această pagină.

en: noarchive is on! Search engines will not cache your page.
ro_RO: noarchive este on! Motoarele de căutare nu vor memora în cache pagina dvs.

en: noarchive is off. Search engines will probably cache your page.
ro_RO: noarchive este oprit. Motoarele de căutare vor memora in cache, probabil, pagina.

en: nosnippet is on! Search engines will not display a snippet of this page in search results.
ro_RO: nosnippet este on! Motoarele de căutare nu vor afișa un fragment al acestei pagini în rezultatele căutării.

en: nosnippet is off. Search engines will display a snippet of this page in search results.
ro_RO: nosnippet este off. Motoarele de căutare vor afișa un fragment al acestei pagini în rezultatele căutării.

en: noimageindex is on! Google will not index your images on this page (but if someone makes a direct link to one of your image in this page, it will be indexed).
ro_RO: noimageindex este on! Google nu va indexa imaginile pe această pagină (dar dacă cineva face o legătură directă cu una dintre imaginile dvs. din această pagină, aceasta va fi indexată).

en: All alternative tags are filled in. Good work!
ro_RO: Toate etichetele alternative sunt completate. Bună treabă!

en: We could not find any image in your content. Content with media is a plus for your SEO.
ro_RO: Nu am găsit nicio imagine în conținutul dvs. Conținutul cu media este un plus pentru SEO.

en: We found %d links with nofollow attribute in your page. Do not overuse nofollow attribute in links. Below, the list:
ro_RO: Am gasit %d link-uri cu atributul nofollow în pagina dvs. Nu exagerați atributul nofollow în legături. Mai jos, lista:

en: This page doesn't have any nofollow links.
ro_RO: Această pagină nu are link-uri nofollow.

en: Learn more
ro_RO: Mai mult

en: Migrate!
ro_RO: Migreaza!

en: This is your <strong>Shop page</strong>. Go to <strong>SEO > Titles & Metas > Archives > Products</strong>
ro_RO: Aceasta este  <strong>Pagina magazinului</strong>. Mergi la <strong>SEO > Titluri si meta > Arhive> Produse</strong>

en: Low impact
ro_RO: Impact minor

en: Buy an SSL!
ro_RO: Cumpara SSL!

en: Post Title
ro_RO: Titlul postului

en: Site Title
ro_RO: Titlu Site

en: A meta description tag should generally inform and interest users with a short, relevant summary of what a particular page is about. <br>They are like a pitch that convince the user that the page is exactly what they're looking for. <br>There's no limit on how long a meta description can be, but the search result snippets are truncated as needed, typically to fit the device width.
ro_RO: Link-urile permanente nu sunt SEO Friendly! Activați pretty permalinks pentru a rezolva acest lucru.

en: Google Snippet Preview
ro_RO: Previzualizare Google Snippet

en: This is what your page will look like in Google search results. You have to publish your post to get the Google Snippet Preview.
ro_RO: Așa va arăta pagina dvs. în rezultatele căutării Google. Trebuie să publicați postarea pentru a obține Previzualizarea Google Snippet.

en: Display more posts per page on homepage and archives
ro_RO: Afișați mai multe postări pe pagină pe pagina de pornire și arhive

en: Do you have a Google My Business page? It's free!
ro_RO: Aveți o pagină Google My Business? Este gratis!

en: Add your site to Google. It's free!
ro_RO: Adăugați site-ul la Google. Este gratis!

en: Canonical URL
ro_RO: Adresa URL canonic

en: Enter a custom value, useful if your title is too long
ro_RO: Introduceți o valoare personalizată, utilă dacă titlul dvs. este prea lung

en: Facebook Title
ro_RO: Titlul Facebook

en: Enter your Facebook title
ro_RO: Introduceti titlul pentru Facebook

en: Add TINYMCE editor to term description
ro_RO: Adăugați editorul TINYMCE la descrierea meta articol

en: Remove /category/ in your permalinks
ro_RO: Eliminați / categoria / în permalinks

en: Select your default thumbnail
ro_RO: Selectati miniatura implicita

en: Upload an Image
ro_RO: Încarcati o Imagine

en: Remove Really Simple Discovery meta tag in source code (eg:
ro_RO: Eliminați meta-tag-ul Really Simple Discovery în codul sursă (de exemplu:

en: Enter Google meta value site verification
ro_RO: Introduceți verificarea meta site-ului Google

en: Google site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Google

en: Enter Bing meta value site verification
ro_RO: Introduceți verificarea meta valoare site-ului Bing

en: Bing site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Bing

en: Enter Pinterest meta value site verification
ro_RO: Introduceți verificarea meta site-ului in Pinterest

en: Pinterest site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Pinterest

en: Yandex site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Yandex

en: Enter Yandex meta value site verification
ro_RO: Introduceți verificarea site-ului valoare meta Yandex

en: High priority (top)
ro_RO: Prioritate înaltă (de sus)

en: Low priority
ro_RO: Prioritate redusa

en: Add title column
ro_RO: Adăugați coloana titlului

en: Add meta description column
ro_RO: Adăugați coloana descrierii meta

en: Add redirection URL column
ro_RO: Adăugați coloana URL de redirecționare

en: Add canonical URL column
ro_RO: Adăugați coloana URL canonică

en: Add target keyword column
ro_RO: Adăugați o coloană de cuvinte cheie targhetate

en: Display noindex status
ro_RO: Afișează statusul noindex

en: Display nofollow status
ro_RO: Afișați starea nofollow

en: Display total number of words in content
ro_RO: Afișați numărul total de cuvinte din conținut

en: Display Page Speed column to check performances
ro_RO: Afișați coloana Page Speed pentru a verifica performanțele

en: Enable Google Analytics tracking (Global Site Tag: gtag.js)
ro_RO: Activați urmărirea Google Analytics (Global Site Tag: gtag.js)

en: Find your tracking ID
ro_RO: Găsiți ID-ul de urmărire

en: Request user's consent for analytics tracking (required by GDPR)
ro_RO: Solicitați consimțământul utilizatorului pentru urmărirea analizelor (solicitate de GDPR)

en: User roles excluded from tracking will not see the consent message.
ro_RO: Rolurile utilizatorilor excluse din urmărire nu vor vedea mesajul de aprobare.

en: This message will only appear if request user's consent is enabled.
ro_RO: Acest mesaj va apărea numai dacă consimțământul utilizatorului cererii este activat.

en: Accept
ro_RO: Accepta

en: Your theme doesn't use <strong>add_theme_support('title-tag');</strong>
ro_RO: Tema dvs. nu foloseste <strong>add_theme_support('title-tag');</strong>

en: High impact
ro_RO: Impact major

en: Learn more
ro_RO: Mai mult

en: Your permalinks are not SEO Friendly! Enable pretty permalinks to fix this.
ro_RO: Link-urile permanente nu sunt SEO Friendly! Activați pretty permalinks pentru a rezolva acest lucru.

en: Display more posts per page on homepage and archives
ro_RO: Afișați mai multe postări pe pagină pe pagina de pornire și arhive

en: Please enable <strong>Structured Data Types metabox for your posts, pages and custom post types</strong> option in order to use automatic and manual schemas. (SEO > PRO > Structured Data Types (schema.org)
ro_RO: Un public de remarketing este o listă de cookie-uri sau de ID-uri de publicitate mobilă care reprezintă un grup de utilizatori pe care doriți să vă reangajați din cauza probabilității de a le converti.

en: You have to enter your licence key to get updates and support
ro_RO: Trebuie să introduceți cheia de licență pentru a obține actualizări și asistență

en: Please activate the SEOPress PRO license key to automatically receive updates to guarantee you the best user experience possible.
ro_RO: Atunci când un client din Analytics solicită anonimizarea adresei IP, Google Analytics anonimă adresa cât mai curând posibil din punct de vedere tehnic, în cel mai scurt timp posibil al rețelei de colectare.

en: Enhanced Link Attribution
ro_RO: Îmbunătățirea atribuire a legăturii

en: Enhanced Link Attribution improves the accuracy of your In-Page Analytics report by automatically differentiating between multiple links to the same URL on a single page by using link element IDs.
ro_RO: Îmbunătățirea atribuire a legăturii îmbunătățește acuratețea raportului Google Analytics în pagină prin diferențierea automată a mai multor linkuri către aceeași adresă URL dintr-o singură pagină, utilizând ID-urile elementului de legătură.

en: Enable cross-domain tracking
ro_RO: Activați urmărirea în domenii încrucișate

en: The PRO version of SEOPress allows you to easily manage your structured data (schemas), add a breadcrumb optimized for SEO and accessibility, improve SEO for WooCommerce, gain productivity with our import / export tool from a CSV of your metadata and so much more.
ro_RO: Urmărirea pe mai multe domenii face ca Google Analytics să poată vedea sesiuni pe două site-uri conexe (cum ar fi un site de comerț electronic și un site separat de coș de cumpărături) ca o singură sesiune. Aceasta este uneori numită legare la locație.

en: Cross domains
ro_RO: Domenii încrucișate

en: Enable external links tracking
ro_RO: Activați urmărirea legăturilor externe

en: Enable download tracking
ro_RO: Activați urmărirea descărcării

en: Separate each file type extensions with a pipe "|"
ro_RO: Separați fiecare extensie de tip fișier cu o conductă "|"

en: Separate each keyword with a pipe "|"
ro_RO: Separați fiecare cuvânt cheie cu o conductă "|"

en: None
ro_RO: Nimic

en: The SEO Framework
ro_RO: Redirecționarea paginilor de atașament la postarea părintelui (sau la pagina principală dacă nu există)

en: Import posts and terms metadata from Yoast
ro_RO: Importati metadate postari si termene din Yoast

en: By clicking Migrate, we'll import:
ro_RO: Dacă faceți clic pe Migrație, vom importa:

en: Title tags
ro_RO: Titlu etichete

en: Facebook Open Graph tags (title, description and image thumbnail)
ro_RO: Etichete Facebook Open Graph (titlul, descrierea și miniatura imaginii)

en: Twitter tags (title, description and image thumbnail)
ro_RO: Etichete Twitter (titlu, descriere și miniatură imagine)

en: Meta Robots (noindex, nofollow...)
ro_RO: Meta Roboți (noindex, nofollow ...)

en: Focus keywords
ro_RO: Cavant cheie focalizat

en: Migrate now
ro_RO: Migreaza acum

en: Redirect URL
ro_RO: URL redirectat

en: Site title
ro_RO: Titlu site

en: Person or organization
ro_RO: Persoană sau organizație

en: Disable date after each post, page, post type?
ro_RO: Dezactivați data după fiecare postare, pagină, tip post?

en: Person
ro_RO: Persoana

en: Organization
ro_RO: Organizatie

en: Twitter Username
ro_RO: Utilizator Twitter

en: Pinterest URL
ro_RO: Lnk Pinterest

en: Instagram URL
ro_RO: Link Instagram

en: YouTube URL
ro_RO: Link YouTube

en: LinkedIn URL
ro_RO: Link LinkedIn

en: MySpace URL
ro_RO: Link MySpace

en: Soundcloud URL
ro_RO: Link Soundcloud

en: Tumblr URL
ro_RO: Link Tumblr

en: eg: https://your-site.tumblr.com
ro_RO: ex: https://your-site.tumblr.com

en: Remove /category/ in your permalinks
ro_RO: Eliminați / categoria / în permalinks

en: My awesome website
ro_RO: Site-ul meu minunat

en: Site title
ro_RO: Titlu site

en: This is a cool website about Wookiees
ro_RO: Acesta este un site interesant despre Wookiees

en: Meta description template
ro_RO: Sablon Meta descriere

en: Category Description
ro_RO: Descriere Categorie

en: Tag Description
ro_RO: Descriere Eticheta

en: Tagline
ro_RO: Slogan

en: Search Keywords
ro_RO: Cuvinte cheie

en: Post author
ro_RO: Autor postare

en: Do not follow links for all pages.
ro_RO: Nu urmareste link-urile pentru toate paginile.

en: Do not use Open Directory project metadata for titles or excerpts for all pages.
ro_RO: Nu folosi metadatele proiectului Open Directory pentru titluri sau fragmente pentru toate paginile.

en: Do not index images from the entire site.
ro_RO: Nu indexati imaginile de pe întreg site.

en: Do not display a "Cached" link in the Google search results.
ro_RO: Nu afisati un link "Cached" în rezultatele cautarii Google.

en: Do not display a description in the Google search results for all pages.
ro_RO: Nu afisati o descriere în rezultatele căutării Google pentru toate paginile.

en: Add rel next/prev link in head of paginated archive pages
ro_RO: Adăugați linkul rel next / prev în capul paginilor arhivate paginate

en: Plural Post Type Archive name
ro_RO: Denumire plurala arhive postari

en: Archive title
ro_RO: Titlu arhiva

en: Date Archive
ro_RO: Data Arhive

en: Current day
ro_RO: Ziua curenta

en: Watch our video to learn how to connect your WordPress site with Google Analytics and get statistics right in your dashboard (PRO only).
ro_RO: Vizionați videoclipul nostru pentru a afla cum să vă conectați site-ul WordPress cu Google Analytics și să obțineți statistici în tabloul de bord (numai PRO).

en: How-to
ro_RO: Cum sa

en: Read our guide
ro_RO: Citeste ghidul nostru

en: Templates variables
ro_RO: Sabloane variabile

en: Browse our guides
ro_RO: Rasfoieste ghidurile noastre

en: Read our FAQ
ro_RO: Citeste FAQ

en: Check our website
ro_RO: Verificati site-ul nostru

en: Watch our video to learn how to connect your WordPress site with Google Analytics and get statistics right in your dashboard (PRO only).
ro_RO: Vizionați videoclipul nostru pentru a afla cum să vă conectați site-ul WordPress cu Google Analytics și să obțineți statistici în tabloul de bord (numai PRO).

en: How-to
ro_RO: Cum sa

en: Click to disable this feature
ro_RO: Clic pentru a dezactiva această functie

en: Click to enable this feature
ro_RO: Clic pentru a activa aceasta functie

en: Home
ro_RO: Acasa

en: Single Post Types
ro_RO: Potare tip singulara

en: Archives
ro_RO: Arhive

en: Taxonomies
ro_RO: Taxonometrii

en: Refresh analysis
ro_RO: Actualizați analiza

en: Tracking
ro_RO: Urmarire

en: Events
ro_RO: Evenimente

en: Custom Dimensions
ro_RO: Dimensiuni personalizate

en: Titles settings
ro_RO: Setari Titluri

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Enter your title
ro_RO: Scrieti titlul

en: Enter your meta description
ro_RO: Scrieti descrierea meta

en: Export
ro_RO: Exporta

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
ro_RO: Exportați setările pluginului pentru acest site ca fișier .json. Aceasta vă permite să importați cu ușurință configurația într-un alt site.

en: Import the plugin settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
ro_RO: Importați setările pluginului dintr-un fișier .json. Acest fișier poate fi obținut exportând setările de pe alt site folosind formularul de mai sus.

en: Import
ro_RO: Importa

en: Import completed!
ro_RO: Importul a fost finalizat!

en: Import Redirections
ro_RO: Importa Redirectari

en: Export Redirections
ro_RO: Exporta Redirectari

en: Export all redirections for this site as a .csv file. This allows you to easily import the redirections into another site, to Excel / Google Sheets...
ro_RO: Exportați setările pluginului pentru acest site ca fișier .csv. Aceasta vă permite să importați cu ușurință configurația într-un alt site,la Excel/Google Sheets...

en: You can also use <span class="dashicons dashicons-external"></span><a href="%s" target="_blank">this MySQL query</a> if necessary.
ro_RO: Nu afisati o descriere în rezultatele căutării Google pentru toate paginile.

en: Reset All Notices From Notifications Center
ro_RO: Resetați toate notificările de la Centrul de notificări

en: Default value:
ro_RO: Valoare implicita

en: <strong>WARNING:</strong> Delete all options related to SEOPress in your database AND set settings to their default values.
ro_RO: <strong>WARNING:</strong> Ștergeți toate opțiunile legate de SEOPress din baza de date și setați setările la valorile lor implicite.

en: Reset settings
ro_RO: Resteaza setari

en: Facebook description
ro_RO: Descrie Fecabook

en: Enable XML Sitemap
ro_RO: Activați Sitemap XML

en: Enable HTML Sitemap
ro_RO: Activați Sitemap HTML

en: Check to INCLUDE Post Types
ro_RO: Bifeaza pentru a INCLUDE Tipuri de postări

en: Check to INCLUDE Taxonomies
ro_RO: Bifeaza pentru a INCLUDE Taxonometrii

en: Enter a post, page or custom post type ID(s) to display the sitemap
ro_RO: Introduceți un ID postare personalizată, pagină sau postare pentru a afișa in harta site-ului

en: Facebook Page URL
ro_RO: Adresa URL a paginii Facebook

en: Enable Open Graph Data
ro_RO: Activați Date Open Graph

en: Select a default image
ro_RO: Selectați o imagine implicită

en: Default Twitter Image
ro_RO: Imagine prestabilită Twitter

en: Enter your Twitter title
ro_RO: Introduceti titlu pentru Twitter

en: Twitter description
ro_RO: Descriere Twitter

en: Enter your tracking ID
ro_RO: Introduceți codul de urmărire

en: Consent message for user tracking
ro_RO: Mesaj de consimțământ pentru urmărirea utilizatorilor

en: Close button
ro_RO: Așa va arăta pagina dvs. în rezultatele căutării Google. Trebuie să publicați postarea pentru a obține Previzualizarea Google Snippet.

en: Enable redirection?
ro_RO: Activati redirectionarea?

en: 301 Moved Permanently
ro_RO: 301 Mutat permanent

en: Enable IP Anonymization
ro_RO: Activați anonimizarea IP

en: Enhanced Link Attribution
ro_RO: Îmbunătățirea atribuire a legăturii

en: Enable cross-domain tracking
ro_RO: Activați urmărirea în domenii încrucișate

en: Cross domains
ro_RO: Domenii încrucișate

en: Enable external links tracking
ro_RO: Activați urmărirea legăturilor externe

en: Exclude this post from Google News Sitemap?
ro_RO: Excludeti aceasta postare din Sitemap-ul Stirilor Google?

en: Disable trailing slash for metas
ro_RO: Dezactivați slash-ul pentru metas

en: Google site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Google

en: Bing site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Bing

en: Pinterest site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Pinterest

en: Yandex site verification
ro_RO: Verificarea site-ului in Yandex

en: By clicking Migrate, we'll import:
ro_RO: Dacă faceți clic pe Migrație, vom importa:

en: Facebook Open Graph tags (title, description and image thumbnail)
ro_RO: Etichete Facebook Open Graph (titlul, descrierea și miniatura imaginii)

en: Show Title tag column in post types
ro_RO: Afișați Titlu eticheta în coloana tipuri de postări

en: Redirect URL
ro_RO: URL redirectat

en: Migrate now
ro_RO: Migreaza acum

en: <p>Customize your titles & metas for Single Custom Post Types</p>
ro_RO: <p>Personalizați-vă titlurile și meta-urile pentru tipurile personalizate de postări personalizate</p>

en: To view your sitemap, enable permalinks (not default one), and save settings to flush them.
ro_RO: Pentru a vizualiza sitemap-ul dvs., activați permalinks (nu unul implicit) și salvați setările pentru a le elimina.

en: Guide to create custom dimensions in Google Analytics - new window
ro_RO: Ghid pentru crearea de dimensiuni personalizate în Google Analytics - fereastră nouă

en: Change this settings
ro_RO: Schimbati aceste setari

en: To view your sitemap, enable permalinks (not default one), and save settings to flush them.
ro_RO: Pentru a vizualiza sitemap-ul dvs., activați permalinks (nu unul implicit) și salvați setările pentru a le elimina.

en: More tags
ro_RO: Mai multe etichete

en: This is a cool website about Wookiees
ro_RO: Acesta este un site interesant despre Wookiees

en: Title template
ro_RO: Șablon de titlu

en: Meta description template
ro_RO: Sablon Meta descriere

en: Ping Google manually
ro_RO: Ping Google manual

en: Click to hide any SEO metaboxes for this taxonomy
ro_RO: <p>Creați un cod HTML pentru vizitatorii dvs. și stimulați-vă SEO-ul.</p>

en: Post Type Archive Name
ro_RO: Nume arhiva tip postare

en: Do not display this post type archive in search engine results <strong>(noindex)</strong>
ro_RO: nosnippet este on! Motoarele de căutare nu vor afișa un fragment al acestei pagini în rezultatele căutării.

en: Date archives
ro_RO: Data arhive

en: Do not display all pages of the site in Google search results and do not display "Cached" links in search results.
ro_RO: Nu afisati toate paginile sit-ului în rezultatele cautarii Google si nu afisati linkurile "Cache" în rezultatele cautarii.

en: Do not use Open Directory project metadata for titles or excerpts for all pages.
ro_RO: Nu folosi metadatele proiectului Open Directory pentru titluri sau fragmente pentru toate paginile.

en: Do not display a description in the Google search results for all pages.
ro_RO: Nu afisati o descriere în rezultatele căutării Google pentru toate paginile.

en: Add rel next/prev link in head of paginated archive pages
ro_RO: Adăugați linkul rel next / prev în capul paginilor arhivate paginate

en: Learn more on Google website
ro_RO: Aflați mai multe pe site-ul web Google

en: Guide to enable XML Sitemaps - new window
ro_RO: Ghid pentru activarea XML Sitemaps - fereastră nouă

en: Add WP Editor to taxonomy description textarea
ro_RO: Adăugați editorul WP la descrierea taxonomiei textarea

en: Remove /category/ in URL
ro_RO: Eliminați / categoria / în URL

en: Remove RSD meta tag
ro_RO: Eliminați meta-tag-ul RSD

en: Show Title tag column in post types
ro_RO: Afișați Titlu eticheta în coloana tipuri de postări

en: Show Meta description column in post types
ro_RO: Afișați descriere meta în coloana tipuri de postări

en: Show Redirection Enable column in post types
ro_RO: Afișați coloana Redirecționare Enable în tipurile de postări

en: Show Redirect URL column in post types
ro_RO: Afișați coloana URL de redirecționare în tipurile de postări

en: Show canonical URL column in post types
ro_RO: Afișați coloana URL canonică în tipurile de postări

en: Show Target Keyword column in post types
ro_RO: Afișați coloana Cuvânt cheie targhetat în tipuri de postări

en: Show noindex column in post types
ro_RO: Afișați coloana noindex în tipuri de postări

en: Show nofollow column in post types
ro_RO: Afișați coloana nofollow în tipurile de postări

en: Show total number of words column in post types
ro_RO: Afișați coloana cu numărul total de cuvinte din tipurile de postări

en: Show Google Page Speed column in post types
ro_RO: Afișați coloana Google Speed ​​Speed ​​în tipuri de postări

en: Enable Google Analytics tracking
ro_RO: Activați urmărirea Google Analytics

en: Consent message for user tracking
ro_RO: Mesaj de consimțământ pentru urmărirea utilizatorilor

en: Enable downloads tracking (eg: PDF, XLSX, DOCX...)
ro_RO: Activați urmărirea descărcărilor (de ex.: PDF, XLSX, DOCX ...)

en: Track Authors
ro_RO: Urmăriți autori

en: Track Categories
ro_RO: Urmăriți categoriile

en: Track Tags
ro_RO: Urmareste Etichete

en: Track Post Types
ro_RO: Urmăriți tipurile de postări

en: Track Logged In Users
ro_RO: Urmăriți utilizatorii conectați

en: Redirect attachment pages to post parent
ro_RO: Redirecționați fisiere atașate la postarea de baza

en: Enable XML Image Sitemaps
ro_RO: Activați Sitemap-urile de imagine XML

en: Check to INCLUDE Post Types
ro_RO: Bifeaza pentru a INCLUDE Tipuri de postări

en: Check to INCLUDE Taxonomies
ro_RO: Bifeaza pentru a INCLUDE Taxonometrii

en: Disable the display of the publication date
ro_RO: Dezactivați afișarea datei publicării

en: Person or organization
ro_RO: Persoană sau organizație

en: Twitter Username
ro_RO: Utilizator Twitter

en: Enable Open Graph Data
ro_RO: Activați Date Open Graph

en: Facebook Link Ownership ID
ro_RO: ID-ul de proprietate a legăturii Facebook

en: Enable Twitter Card
ro_RO: Activeaza Twitter Card

en: Image size for Twitter Summary card
ro_RO: Dimensiunea imaginii pentru cardul Sumar Twitter

en: Indicate paginated content to Google
ro_RO: Indicați conținutul paginat in Google

en: Follow us on Twitter
ro_RO: Urmareste-ne pe Twitter

en: Enable noindex
ro_RO: Activați noindex

en: Enable index
ro_RO: Activați indexul

en: Enable nofollow
ro_RO: Activați nofollow

en: Enable follow
ro_RO: Activați follow

en: Enable redirection
ro_RO: Activati redirectionarea

en: Disable redirection
ro_RO: Dezactivati redirectionarea

en: Title tag
ro_RO: Titlu eticheta

en: Description
ro_RO: Descriere

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ro_RO: Descrierea nu este proeminentă în mod prestabilit; totuși, unele teme le pot arăta.

en: Authors
ro_RO: Autori

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Post types
ro_RO: Tip articole

en: Connected users
ro_RO: Utilizatori conectati

en: Please upload a valid .json file
ro_RO: Încărcați un fișier .json valabil

en: Please upload a file to import
ro_RO: Încărcați un fișier pentru import

en: Please upload a valid .csv file
ro_RO: Încărcați un fișier validat .csv

en: XML Sitemaps
ro_RO: Sitemap-uri XML

en: GO PRO!
ro_RO: Activeaza  PRO!

en: Meta Desc.
ro_RO: Descriere meta.

en: Redirect?
ro_RO: Redirectari?

en: Target Kw
ro_RO: Kw targhetat

en: 404 - Page not found
ro_RO: 404 - Pagina nu a fost gasita

en: Words counter
ro_RO: Contor cuvinte

en: NoFollow Links
ro_RO: Link-uri NoFollow

en: words found.
ro_RO: cuvinte gasite.

en: unique words found.
ro_RO: cuvinte unice gasite.

en: Your content is composed of more than 300 words, which is the minimum for a post.
ro_RO: Conținutul dvs. este compus din mai mult de 300 de cuvinte, ceea ce reprezintă minimul pentru un articol.

en: %s was found %d times.
ro_RO: %s am gasit %d ori.

en: We found %d Heading 1 (H1) in your content.
ro_RO: Am gasit %d Heading 1 (H1) in continutul tau.

en: None
ro_RO: Nimic

en: Target keywords were found in Heading 2 (H2).
ro_RO: Cuvinte cheie gasite in Heading 2 (H2).

en: None of your target keywords were found in Heading 2 (H2).
ro_RO: Nici un cuvant cheie gasit in Heading 2 (H2).

en: Target keywords were found in Heading 3 (H3).
ro_RO: Cuvinte cheie gasite in Heading 3 (H3).

en: None of your target keywords were found in Heading 3 (H3).
ro_RO: Nici un cuvant cheie gasit in Heading 3 (H3).

en: The length of your title is correct
ro_RO: Lungimea titlului dvs. este corectă

en: You custom meta description is too long.
ro_RO: Valoarea este prea lungă.

en: The length of your meta description is correct
ro_RO: Lungimea descrierii meta este corecta

en: Enable Twitter card
ro_RO: Activați card Twitter

en: Use OG if no Twitter Cards
ro_RO: Utilizați OG dacă nu există carduri Twitter

en: Default
ro_RO: Mod implicit

en: Large
ro_RO: Mare

en: Request user's consent for analytics tracking (required by GDPR)
ro_RO: Solicitați consimțământul utilizatorului pentru urmărirea analizelor (solicitate de GDPR)

en: This message will only appear if request user's consent is enabled.
ro_RO: Acest mesaj va apărea numai dacă consimțământul utilizatorului cererii este activat.

en: Accept
ro_RO: Accepta

en: Bottom (default)
ro_RO: nofollow este on! Motoarele de căutare nu pot urma link-urile de pe această pagină.

en: We could not find any image in your content. Content with media is a plus for your SEO.
ro_RO: Nu am găsit nicio imagine în conținutul dvs. Conținutul cu media este un plus pentru SEO.

en: Google Optimize offers A/B testing, website testing & personalization tools.
ro_RO: Am gasit %d link-uri cu atributul nofollow în pagina dvs. Nu exagerați atributul nofollow în legături. Mai jos, lista:

en: This page doesn't have any nofollow links.
ro_RO: Această pagină nu are link-uri nofollow.

en: A remarketing audience is a list of cookies or mobile-advertising IDs that represents a group of users you want to re-engage because of their likelihood to convert.
ro_RO: Un public de remarketing este o listă de cookie-uri sau de ID-uri de publicitate mobilă care reprezintă un grup de utilizatori pe care doriți să vă reangajați din cauza probabilității de a le converti.

en: When a customer of Analytics requests IP address anonymization, Analytics anonymizes the address as soon as technically feasible at the earliest possible stage of the collection network.
ro_RO: Atunci când un client din Analytics solicită anonimizarea adresei IP, Google Analytics anonimă adresa cât mai curând posibil din punct de vedere tehnic, în cel mai scurt timp posibil al rețelei de colectare.

en: Enhanced Link Attribution improves the accuracy of your In-Page Analytics report by automatically differentiating between multiple links to the same URL on a single page by using link element IDs.
ro_RO: Îmbunătățirea atribuire a legăturii îmbunătățește acuratețea raportului Google Analytics în pagină prin diferențierea automată a mai multor linkuri către aceeași adresă URL dintr-o singură pagină, utilizând ID-urile elementului de legătură.

en: Cross domain tracking makes it possible for Analytics to see sessions on two related sites (such as an ecommerce site and a separate shopping cart site) as a single session. This is sometimes called site linking.
ro_RO: Urmărirea pe mai multe domenii face ca Google Analytics să poată vedea sesiuni pe două site-uri conexe (cum ar fi un site de comerț electronic și un site separat de coș de cumpărături) ca o singură sesiune. Aceasta este uneori numită legare la locație.

en: Custom Dimension #1
ro_RO: Parametru personalizat # 1

en: Custom Dimension #2
ro_RO: Parametru personalizat # 2

en: Custom Dimension #3
ro_RO: Parametru personalizat # 3

en: Custom Dimension #4
ro_RO: Parametru personalizat # 4

en: Custom Dimension #5
ro_RO: Parametru personalizat # 5

en: Custom Dimension #6
ro_RO: Parametru personalizat # 6

en: Custom Dimension #7
ro_RO: Parametru personalizat # 7

en: Custom Dimension #8
ro_RO: Parametru personalizat # 8

en: Custom Dimension #9
ro_RO: Parametru personalizat # 9

en: Custom Dimension #10
ro_RO: Parametru personalizat # 10

en: Custom Dimension #11
ro_RO: Parametru personalizat # 11

en: Custom Dimension #12
ro_RO: Parametru personalizat # 12

en: Custom Dimension #13
ro_RO: Parametru personalizat # 13

en: Custom Dimension #14
ro_RO: Parametru personalizat # 14

en: Custom Dimension #15
ro_RO: Parametru personalizat # 15

en: Custom Dimension #16
ro_RO: Parametru personalizat # 16

en: Custom Dimension #17
ro_RO: Parametru personalizat # 17

en: Custom Dimension #18
ro_RO: Parametru personalizat # 18

en: Custom Dimension #19
ro_RO: Parametru personalizat # 19

en: Custom Dimension #20
ro_RO: Parametru personalizat # 20

en: Redirect attachment pages to post parent (or homepage if none)
ro_RO: Redirecționarea paginilor de atașament la postarea părintelui (sau la pagina principală dacă nu există)

en: You have to flush your permalinks each time you change this settings
ro_RO: Trebuie să vă spălați permalinks de fiecare dată când schimbați aceste setări

en: You must check this box if the structure of your permalinks DOES NOT contain a slash at the end (eg: /%postname%)
ro_RO: Trebuie să bifați această casetă dacă structura permalinks-ului NU conține o slash la sfârșit (de exemplu: /% postname%)

en: Remove Really Simple Discovery meta tag in source code (eg:
ro_RO: Eliminați meta-tag-ul Really Simple Discovery în codul sursă (de exemplu:

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ro_RO: Descrierea nu este proeminentă în mod prestabilit; totuși, unele teme le pot arăta.
