SEOPress - en to bg_BG translation catalogue (220 entries)

en: 404 - Page not found
bg_BG: 404 - Страницата не е намерена

en: 404 archives
bg_BG: архивни 404

en: Add Dublin Core meta tags
bg_BG: Добавяне на Dublin Core мета етикети

en: Add meta description column
bg_BG: Добавяне на колона Мета описание

en: Add title column
bg_BG: Добавяне на колона Заглавие

en: Add your site to Google. It's free!
bg_BG: Добавете Вашия сайт в Google, безплатно е!

en: Add your site to Search Console!
bg_BG: Добавете Вашия сайт в Google Search Console!

en: Advanced
bg_BG: Разширени

en: Advanced SEO options for advanced users!
bg_BG: Разширени SEO опции за напреднали потребители!

en: Appearance
bg_BG: Изглед

en: Archives
bg_BG: Архиви

en: Author archives
bg_BG: Автор на архиви

en: Baggage tracking
bg_BG: Следене на багаж

en: Bill payment
bg_BG: Плащане

en: Billing support
bg_BG: Поддръжка за плащания

en: Bing site verification
bg_BG: Проверка на сайта чрез Bing

en: Break comments into pages is ON!
bg_BG: Разделянето на коментарите на страници е включено!

en: Buy an SSL!
bg_BG: Закупуване на SSL!

en: By clicking Migrate, we'll import:
bg_BG: Като щракнете Мигриране, ние ще импортираме.

en: Canonical URL
bg_BG: Каноничен уеб адрес

en: Category Description
bg_BG: Описание на категория

en: Category Title
bg_BG: Заглавие на категория

en: Category description
bg_BG: Описание на категория

en: Category title
bg_BG: Заглавие на категория

en: Change this settings
bg_BG: Промени настройката

en: Check to INCLUDE Post Types
bg_BG: Изберете за да ВКЛЮЧИТЕ типове публикации

en: Check to INCLUDE Taxonomies
bg_BG: Изберете за да включите класицификации

en: Click to disable this feature
bg_BG: Щракнете, за да изключите функцията

en: Click to enable this feature
bg_BG: Щракнете, за да включите функцията

en: Create your page now!
bg_BG: Създайте Вашата страница сега!

en: Credit card support
bg_BG: Поддръжка за кредитна карта

en: Cross domains
bg_BG: Кръстосани домейни

en: Current number page
bg_BG: Текущ номер на страница

en: Custom Dimensions
bg_BG: Допълнителни размери

en: Customer support
bg_BG: Поддръжка за клиенти

en: Date archives
bg_BG: Дата на архиви

en: Default
bg_BG: По подразбиране

en: Default Twitter Image
bg_BG: Снимка по подразбиране за Twitter

en: Default value:
bg_BG: Стойност по подразбиране:

en: Disable this!
bg_BG: Изключете това!

en: Display nofollow status
bg_BG: Показва статус nofollow

en: Display noindex status
bg_BG: Показва статус noindex

en: Do not display a "Cached" link in the Google search results.
bg_BG: Да не показва връзката "Кеширано" в резултатите от търсене на Google.

en: Do not display a description in the Google search results for all pages.
bg_BG: Да не показва описание в резултатите от търсене на Google.

en: Do not display all pages of the site in Google search results and do not display "Cached" links in search results.
bg_BG: Да не показва всички страници от сайта в резултатит от Google търсене и да не показва връзки към "Кеширано".

en: Do not follow links for all pages.
bg_BG: Да не следва връзките за всички страници.

en: Do not index images from the entire site.
bg_BG: Да не индексира снимките за целия сайт.

en: Do not use Open Directory project metadata for titles or excerpts for all pages.
bg_BG: Да не ползва мета данни за заглавия или откъси от проекта Open Directory за всички страници.

en: Edit your htaccess file.
bg_BG: Промяна на Вашия htaccess файл.

en: Edit your robots.txt file
bg_BG: Промяна на файла robots.txt

en: Emergency
bg_BG: Спешно

en: Enable Breadcrumbs for your theme and improve your SEO in SERPs
bg_BG: Включване на Breadcrumbs за Вашата тема ще подобри SEO в SERP

en: Enable Google Analytics tracking
bg_BG: Включване на Google Analytics следене

en: Enable HTML Sitemap
bg_BG: Включване на HTML карта на сайта

en: Enable IP Anonymization
bg_BG: Включване на следене на анонимни IP

en: Enable OG data
bg_BG: Включване на OG данни

en: Enable Open Graph Data
bg_BG: Включване на Open Graph данни

en: Enable Twitter Card
bg_BG: Включване на Twitter картичка

en: Enable Twitter card
bg_BG: Включване на Twitter картички

en: Enable XML Image Sitemaps
bg_BG: Включване на XML карта на сайта за снимки

en: Enable XML Sitemap
bg_BG: Включване на XML карта на сайта

en: Enable cross-domain tracking
bg_BG: Включване на следене за кръстосани домейни

en: Enable follow
bg_BG: Включване на следене

en: Enable index
bg_BG: Включване на индексиране

en: Enable nofollow
bg_BG: Включване на nofollow

en: Enable noindex
bg_BG: Включване на noindex

en: Enable redirection?
bg_BG: Включване на пренасочване?

en: Enhanced Link Attribution
bg_BG: Разширени атрибути за връзка

en: Enter Bing meta value site verification
bg_BG: Въведете стойността за проверка чрез Bing

en: Enter Google meta value site verification
bg_BG: Въведете стойността за проверка в Google

en: Enter Pinterest meta value site verification
bg_BG: Въведете стойността за проверка чрез Pinterest

en: Enter Yandex meta value site verification
bg_BG: Въведете стойността за проверка чрез Yandex

en: Enter a post, page or custom post type ID(s) to display the sitemap
bg_BG: Въведете ID на публикация, страница, допълнителен тип публикация за да се виждат в картата на сайта

en: Enter your Facebook description
bg_BG: Въведете Вашето описание за Facebook

en: Enter your Facebook title
bg_BG: Въведете Вашето заглавие за Facebook

en: Enter your Tracking ID (UA-XXXX-XX)
bg_BG: Въведете Вашият код от Analytics (UA-XXXX-XX)

en: Enter your Twitter description
bg_BG: Въведете Вашето описание за Twitter

en: Enter your Twitter title
bg_BG: Въведете Вашето заглавие за Twitter

en: Enter your meta description
bg_BG: Въведете Вашето мета описание

en: Enter your title
bg_BG: Въведете Вашето заглавие

en: Enter your tracking ID
bg_BG: Въведете Вашето ID за следене

en: Exclude this post from Google News Sitemap?
bg_BG: Изключване на публикацията от картата на сайта за Google новини?

en: Export
bg_BG: Експорт

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
bg_BG: Експорт на настройките на добавката за този сайт в .json файл. Това позволява по-късно да ги импортирате в друг сайт.

en: Facebook Admin ID
bg_BG: ID на Facebook админ

en: Facebook App ID
bg_BG: ID на Facebook App

en: Facebook Open Graph tags (title, description and image thumbnail)
bg_BG: Facebook Open Graph етикети (заглавие, описание и миниатюра)

en: Facebook Page URL
bg_BG: Уеб адрес към Facebook страница

en: Facebook Thumbnail
bg_BG: Миниатюра за Facebook

en: Facebook Title
bg_BG: Заглавие за Facebook

en: Facebook description
bg_BG: Описание за Facebook

en: Fix this!
bg_BG: Поправка!

en: Flush permalinks
bg_BG: Изчистване на статичните връзки

en: GO PRO!
bg_BG: Инсталирайте ПРО!

en: General
bg_BG: Общо

en: Google News
bg_BG: Новини от Google

en: Google News Sitemap
bg_BG: Google Новини - карта на сайта

en: Google Snippet Preview
bg_BG: Преглед на Google откъс

en: Google site verification
bg_BG: Проверка на сайта чрез Google

en: HTML Sitemap
bg_BG: HTML карта на сайта

en: Hearing impaired supported
bg_BG: Поддръжка за глухи

en: High impact
bg_BG: Силен ефект

en: Home
bg_BG: Начало

en: Image size for Twitter Summary card
bg_BG: Размер на снимка за Twitter картичка

en: Import
bg_BG: Импорт

en: Import the plugin settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
bg_BG: Импорт на настройките на добавката от .json файл. Този файл може да бъде получен след експорт на настройките от друг сайт.

en: Improve WooCommerce SEO
bg_BG: Подобавяне на WooCommerce SEO

en: Include
bg_BG: Включва

en: Knowledge Graph
bg_BG: Графика

en: Large
bg_BG: Голямо

en: Learn more
bg_BG: Научете повече

en: License
bg_BG: Лиценз

en: Low impact
bg_BG: Слаб ефект

en: Medium impact
bg_BG: Среден ефект

en: Meta Desc.
bg_BG: Мета описание

en: Meta Robots (noindex, nofollow...)
bg_BG: Мета роботи (noindex, nofollow...)

en: Meta description
bg_BG: Мета описание

en: Meta description template
bg_BG: Мета описание на шаблон

en: Migrate now
bg_BG: Мигрирай сега

en: Migrate!
bg_BG: Мигрирай!

en: Monitor 404, create 301, 302 and 307 redirections
bg_BG: Мониторинг на 404, създаване на 301, 302 и 307 пренасочвания

en: My awesome website
bg_BG: Моят прекрасен сайт

en: None
bg_BG: Няма

en: Open Graph, Twitter Card, Google Knowledge Graph and more...
bg_BG: Open Graph, Twitter Card, Google Knowledge Graph и още...

en: Optimize your site for Google News
bg_BG: Оптимизирайте Вашия сайт за Google новини

en: Organization
bg_BG: Организация

en: Package tracking
bg_BG: Следене на пакет

en: Person
bg_BG: Частно лице

en: Person or organization
bg_BG: Частно лице или огранизация

en: Ping Google manually
bg_BG: Ръчен пинг към Google

en: Pinterest site verification
bg_BG: Проверка на сайта чрез Pinterest

en: Please upload a file to import
bg_BG: Изберете файл за импорт

en: Please upload a valid .json file
bg_BG: Моля качете валиден .json файл

en: Plural Post Type Archive name
bg_BG: Име на архивна страница

en: Post Title
bg_BG: Заглавие на публикация

en: Post Type Archive Name
bg_BG: Име на архивен тип публикация

en: Post Types
bg_BG: Типове публикации

en: Post author
bg_BG: Автор

en: Post date
bg_BG: Дата на публикуване

en: Post excerpt
bg_BG: Откъс от публикация

en: Redirect attachment pages to post parent
bg_BG: Пренасочване на прикачени страници към основната

en: Redirect attachment pages to post parent (or homepage if none)
bg_BG: Пренасочване на прикачени страници към основната (или начална страница ако няма)

en: Redirections
bg_BG: Пренасочвания

en: Remove /category/ in URL
bg_BG: Премахване на /category/ в URL

en: Remove /category/ in your permalinks
bg_BG: Премахване на /category/ от вашите статични връзки

en: Reset All Notices From Notifications Center
bg_BG: Нулиране на известията от центъра за известия

en: Reset All Settings
bg_BG: Нулиране на всички настройки

en: Reset notices
bg_BG: Нулиране на бележките

en: Reset settings
bg_BG: Нулиране на настройките

en: Roadside assistance
bg_BG: Асистиране на път

en: Sales
bg_BG: Продажби

en: Scan your site to find SEO problems.
bg_BG: Сканиране на сайта Ви за откриване на SEO проблеми.

en: Search Keywords
bg_BG: Търсене по кл. дума

en: Search archives
bg_BG: Търсене в архиви

en: Search keywords
bg_BG: Търсене на кл. думи

en: Security
bg_BG: Сигурност

en: Select a default image
bg_BG: Изберете снимка по подразбиране

en: Select your default thumbnail
bg_BG: Изберете миниатюра по подразбиране

en: Select your logo
bg_BG: Изберете Вашето лого

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Show Meta description column in post types
bg_BG: Показване на колона мета описание в типове публикации

en: Show Title tag column in post types
bg_BG: Показване на колона етикет Заглавие в типове публикации

en: Show nofollow column in post types
bg_BG: Показва колона nofollow в типове публикации

en: Show noindex column in post types
bg_BG: Показва колона noindex в типове публикации

en: Single Post Types
bg_BG: Типове публикации

en: Site Title
bg_BG: Заглавие на сайта

en: Site title
bg_BG: Заглавие на сайта

en: Social
bg_BG: Социални

en: Stats in Dashboard
bg_BG: Статистики в Таблото

en: Structured Data Types
bg_BG: Структурирани типове данни

en: Tag Description
bg_BG: Описание на етикет

en: Tag Title
bg_BG: Заглавие на етикет

en: Tag description
bg_BG: Описание на етикет

en: Tag title
bg_BG: Заглавие на етикет

en: Tagline
bg_BG: Подзаглавие

en: Taxonomies
bg_BG: Класификации

en: Technical support
bg_BG: Техническа поддръжка

en: Templates variables
bg_BG: Променливи за шаблони

en: Term Description
bg_BG: Описание на термин

en: Term Title
bg_BG: Заглавие на термин

en: Term description
bg_BG: Описание на термин

en: Term title
bg_BG: Заглавие на термин

en: Test your URL
bg_BG: Тествайте Вашия уеб адрес (URL)

en: This is a cool website about Wookiees
bg_BG: Този сайт е за Укита

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Title tag
bg_BG: Заглавие на етикет

en: Title tags
bg_BG: Заглавия на етикети

en: Title template
bg_BG: Заглавие на шаблон

en: Titles & Metas
bg_BG: Заглавия и Мета данни

en: Titles & metas
bg_BG: Заглавия и мета данни

en: Titles settings
bg_BG: Настройки за заглавията

en: To view your sitemap, enable permalinks (not default one), and save settings to flush them.
bg_BG: За да видите Вашата карта, включете статичните връзки (не на опцията по подразбиране) и натиснете запис, за да изчистите кеша.

en: Toll Free
bg_BG: Безплатно

en: Track Authors
bg_BG: Следене на автори

en: Track Categories
bg_BG: Следене на категории

en: Track Logged In Users
bg_BG: Следене на влезлите в системата потребители

en: Track Post Types
bg_BG: Следене на типове публикации

en: Track Tags
bg_BG: Следене на етикети

en: Track your website performance to improve SEO with Google Page Speed
bg_BG: Следете скоростта на сайта си за да подобрите SEO с Google Page Speed

en: Tracking
bg_BG: Проследяване

en: Twitter Thumbnail
bg_BG: Twitter миниатюра

en: Twitter Title
bg_BG: Заглавие за Twitter

en: Twitter Username
bg_BG: Twitter потребител

en: Twitter description
bg_BG: Описание за Twitter

en: Twitter tags (title, description and image thumbnail)
bg_BG: Twitter етикети (заглавие, описание и миниатюра)

en: URL redirection
bg_BG: Уеб адрес (URL) за пренасочване

en: Upload an Image
bg_BG: Качване на снимка

en: View your sitemap
bg_BG: Вижте картата на сайта

en: XML / HTML Sitemap
bg_BG: XML / HTML карта на сайта

en: Yandex site verification
bg_BG: Проверка на сайта чрез Yandex

en: You don't have an XML Sitemap!
bg_BG: Вие нямате XML карта на сайта!

en: You have to enter your licence key to get updates and support
bg_BG: Вие нямате лицензионен ключ, за да получавате обновления и поддръжка

en: Your permalinks are not SEO Friendly! Enable pretty permalinks to fix this.
bg_BG: Вашите статични връзки не са SEO оптимизирани! Изберете качествени връзки, за да поправите това.

en: Your site doesn't use an SSL certificate!
bg_BG: Вашият сайт няма SSL сертификат!

en: Your site is not visible to Search Engines!
bg_BG: Вашият сайт не е видим за търсачките!

en: Your site title is empty!
bg_BG: Заглавието на сайта Ви е празно!

en: Your social accounts
bg_BG: Вашите социални профили

en: eg: +33123456789 (internationalized version required)
bg_BG: пример: +123456789 (изисква се интернационална версия)

en: eg: 13, 8, 38
bg_BG: пример: 13, 8, 38

en: eg: 2, 28, 68
bg_BG: пример: 2, 28, 68
